Amíci jsou vlastně Češi

22. září 2012 v 11:20 | Tereza. |  Příběhy z internátního světa.
Pocit toho, že jste sami vás nikdy neopustí jentak, dokud nepříjde osoba, která vše změní.
Říká se, že na střední poznáš přátelé, které opravdu jsou do života, ano, mám před sebou ještě čtyři roky, ale .. ale i tak mám někdy pocit, že správného kamaráda tam jentak nenajdu.
Nikdy nesmíte dát na první pohled, usouzení, které z člověka táhne. Sice to těžko ovlivníte, ale pamatujte na to, že stejně se to časem změní.. a nebo budete mít štěstí a vše bude tak, jak si to vysníte už první den.


Z osoby, která je semnou na poji ( Jířa ), se stala osoba, které jebne v hlavě a je protivná. Vlítne na vás jen kvůli tomu, že se jí dvakrát zeptáte na matiku ( plavu v ní už v druhé hodině.. připadám si fakt jak idiot. ), strašně rychle mluví a polyká slova, já jí nerozumím a tak to chci kolikrát zopakovat, jí to vadí a je protivná. Ve škole si připadá jak někdo nadřazený, když má za sebou už jednu střední, a prostě.. to přehání. Nebavila se semnou a s Terkou nějakou dobu, a to přece se s Terkou daly dokupy a kolikrát to vypadalo, že s polu budou péct co nejvíc. Ale zase další omyl. Promiňte, ale urazit se na tak strašně dlouho, protože jsem já šla s Terkou do tatoo studia místo ní. Dobře, ale nemusela přijímat to, že si o to střihneme ( mimochodem, sama to navrhla ) a nemusela ani dávat tři stovky na to.. Ten týpek, co jí to píchal měl potetovanej celej xicht, v nose kruh a tak celkově.. byl jinej, ale jak jsem si s ním povídala, byl strašně milej, vtipnej..a tak. Ano, mě by to taky mrzelo, že bych tam s Terkou být nemohla, ale měla bych radost i za ni a byla pyšná na to, že moje kamarádka už má to co chtěla, i když kvůli tomu si protrpívá chvíle bolesti. Každej jsme nějakej, ale takovou změnu jsem nečekala u ní. Vypadala a chovala se tak strašně mile, bláznivě, originálně. A teď se jí bojím kolikrát.. Kolikrát padne slovo, že se odstahuje s přítelem - koupí si byt a nebo dům v HK, chce s ním dítě a vzít si ho,..a to jsou spolu cca 3 měsíce. No, nejspíš má prostě jiný názor, na celej ten svět.. Ty čtyři roky nevydrží. Doufám. Nebudu na ní závyslá, zvládnu to sama.
Celkově na mě padají nálady, kdy se uzavírám do sebe, skrčím svoje ego i myšlenky a jen čekám. Nevím, jak to popsat, protože v tu chvíli ani nevím, co se to ve mně jako děje, když se jednu chvíli směju a pak mi je .. smutno. Těším se domů, nechodím moc ven na dlouho mezi lidi od nás z města, protože chci být s našima. Včera jsem s nima dvě hodiny byla, ale i tam jsem si chvíli připadala odstrčená. Doma si připadám,.. bezpečně.
Ano, baví se semnou, ale necítím tam žádné propojení,..snad chápete co tím myslím. Co jsem se tak bavila s lidma z jiné SŠ, kam šli.. tak se mi zdá, že jsou šťastnější. Naše životy se rozdělily a každý jdeme žít jinám a jinak. Možná to jsou jen pocity, které odezní, ale..
Ale prostě zajdu za další Terkou z pátého patra a zkusím se seznámit se strašíma. Přece je všechno jen otázka času a toho, jak život popluje dál.. Na osud nevěřím, budu znovu optimisticky myslet. Musím se taky dneska učit, podívat se na tu matiku, ekologii a určitě ještě na něco..O matice přestanu být vyklepaná a soustředit se. " Terezko, vy přece sem k té tabuli jdete, aby jste si to opakovala, copak, máte snad nějakou poruchu? " Nechci propadnout z matiky a dělat opravky, což se na téhle škole stává velmi často. Ale angličtina mi tu jde, učitelka si mě celkem chválí a mám z ní už za jedna. A další test ještě neopravila, tak uvidíme.Proč je ta fotka tak nekvalitní? Těžko říct.

Před intrem se ve čtvrtek objevil gril a plno cizích lidí, kteří jezdili na takovém skejtu, co byl na dvou kolečkách a kejval se, objevil se tam i golf a takové skákadlo. Když jsi něco z toho splnil, tak jsi dostal hotdog. Blbly jsme tam s holkama a mluvili anlicky s amíkama, co to pořádali. Je to parta lidí amíků a čechů, co spolu drží pohromadě a mají různé akce. Tak se tak bavíme a pak z té další party lidí vyleze, že jsou to čecháci. No, nevadí.
Zůstaly jsme tam nějaké dvě hodiny a odcházeli do intru s pěkným pocitem a spestřením večera po námahavém dnu..


O angličtině říká Terka: " WTF "
učitelka: " to tu říkat nebudeme, to je sprosté. "
já : " Wélkám tů fejsbůk? "

Tak jsem se až moc rozepsala, víceméně i zbytečně a teď vypiju další hrníček kafe a podívám se na tu tiskárnu, co nám nefunguje.
 


Komentáře

1 May May | Web | 22. září 2012 v 19:40 | Reagovat

Právě sis asi všimla že ti přibyl jeden komentář. Těšila ses od koho bude a najednou jaké to zklamání, zase ode mě. :-D No jo. Částo toho článku je neskutečně blízká. Taky mám pocit že všichni ostatní ze základky jsou na svojí střední šťastnější.. a ta fotka není nekvalitní! A ani jsi nám nenapsala která jsi ty. :-D

2 Tereza. Tereza. | Web | 22. září 2012 v 23:16 | Reagovat

[1]:  Čekala jsem, kdy okometuješ a jsem ráda. :-D  Tak ono to je tak většinou, že člověk neví, co má kolikrát před sebou a tak závidí druhým, co to aspoň trochu vědí. Ta fotka je přepálená, ale není moje, tak aspoň tak. :D A která jsem z nich? Nechám jako hádanku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama